New Old Timers Jazz Band

vznikl v roce 1968 a svým projevem stylově navazuje na hru neworleánských veteránů a stejně jako oni hraje převážně improvizovaný jazz se silně emotivním nábojem a srdečností sobě vlastní. Za tuto dobu získal mnoho příznivců z řad milovníků tradičního jazzu po celé Evropě. Kromě prakticky všech festivalů v ČR vystupuje pravidelně na koncertech v jazzových klubech a festivalech po celé Evropě. Vděčné posluchače má v BRD, Holandsku, Rakousku, Lucembursku, Francii, Španělsku, a ti se vždy rádi vracejí na jejich další vystoupení.

old


Ostrich Quartet

je v  současnosti nejlepší a nejzajímavější mladá jazzová parta v České republice!                                                                                                                                                                       Soubor získal 2. cenu na Krokus festivalu v polské Jelenie Goře, bubeník zde též obdržel individuální hráčskou cenu. Členové poroty ocenili jeho vpravdě jazzovou hru. Ostrich Quartet vloni zvítězil v domácí soutěži jazzových talentů Jazz Fruit/Mladí ladí jazz.


Emil Viklický

je přední český jazzový pianista a hudební skladatel.
Emil Viklický studoval matematiku na Přírodovědecké fakultě Palackého univerzitě v Olomouci. V 70. letech hrál v orchestru SHQ Karla Velebného a v Super Quartetu s Jiřím Stivínem. V letech 1977-1978 studoval jazz na Berklee College v USA. V současnosti vystupuje především spolu s Františkem Uhlířem a Laco Troppem v Triu Emila Viklického.


Prime Time Voice

Formaci tvoří dámské vokální trio s širokým pěveckým záběrem a bohatým uměleckým curriculem ve spojení s instrumentálním sdružením o (zpravidla) tříčlenném počtu hráčů – vynikajících jazzmanů . Společným cílem této šestice je „jít po vnitřní síle hudby“ prostřednictvím starých, zapomenutých, nezapomenutelných, znovuobjevených či zbrusu nových (nejen) filmových melodií (Klugh, Grusin, Mancini, Silvestri, Metheny, Corea, Liška…).
Tvůrčí způsob práce aranžéra Jaroslava Šimíčka s hudebními tématy posunuje skladby do nových harmonických i rytmických souvislostí.


Jiří Stivín & Co Jazz Quartet

Původně studoval na kameramana na pražské FAMU, ale po úspěšném ukončení absolutoria se věnoval pouze hudbě. Začínal v rockové kapele Sputníci, ač tíhnul k jazzu. V šedesátých letech ale konečně založil společně s Martinem Kratochvílem jazzový band s názvem Jazz Q. Mezitím stihnul v Londýně vystudovat Královskou hudební akademii.    Později zakládá další jazzovou skupinu, tentokrát s názvem Stivín & Co. Jazz Systém. Následně účinkoval jako člen v činoherním orchestru Národního divadla, který i dirigoval. Systém Tandem je další uskupení, které Jiří Stivín založil společně s Rudolfem Daškem. V osmdesátých letech se věnoval sólové dráze a za dvojalbum Výlety byl zařazen mezi nejpozoruhodnější jazzové zjevy roku 1981. Jiří Stivín dokonce od té doby vyučuje na Pražské konzervatoři hraní na flétnu. Zároveň se věnuje hudbě pro film i divadlo.


Michael Fridrik Trio

Kapela z rakouského Lince se dala dohromady v létě 2012 a vystupuje v obsazení: Michael Fridrik – piano, Timo Brunnbauer – rezofonická kytara, vocal a  Markus Schonka – bicí. Styl, kterým se trio prezentuje, nazývají oni sami jako „American JimBumm Music“, tedy jakousi směsí dobového blues a boogie v neakademickém provedení. Tak se ostatně tato hudba hrála kdysi v amerických  černošských hospodách a tančírnách.

 Jana Koubková

už léta patří k předním osobnostem českého jazzu. Zpívá už od svých šesti let ve sborech, vokálních skupinách i sólově. Jako jazzová sólistka se prosadila v roce 1975 v Jazz Sanatoriu Luďka Hulana. Od té doby si prošla mnoha stylovými seskupeními. Od blues, swingu, mainstreamu přes bebop, latin, free až po world-ethno a fusion. Letos vydala nové CD a chystá se je poslat do světa. Hudebně se na něm chytře spojuje a snoubí několik žánrů, například jazz, scat, blues, ale i latina.


Jan Spálený & ASPM

Po maturitě na jedenáctiletce začal pracovat jako kopáč u nádvorní party v továrně Rudý Letov. V letech 1964 až 1968 pak studoval na pražské konzervatoři. Hrál střídavě na trombón, tubu a barytonsaxofon. Ve svých 56 letech se pak naučil hrát i na kornet. V průběhu svého života vystřídal několik hudebních stylů a žánrů, nejprve hrál již zmiňovaný dixieland, později mu učaroval rock’n’roll a rhytm and blues. S bratrem Petrem Spáleným působil v kapelách Hipp’s a Apollobeat, hostoval také v popových skupinách a věnoval se i vážné hudbě. Často bývá označován za otce jedné z živých podob českého blues.


Kinga Glyk Trio

Ne každému se podaří být jazzovou hvězdou v 18ti letech tak, jako se jí stala fantastická polská baskytaristka Kinga Glyk. Dívka, která se od mala pohybuje mezi nejlepšími polskými a světovými jazzmany (její otec Irek Glyk jako bubeník skupiny SBB vystoupil i na Jazznightu v roce 2011) a má před sebou velikou jazzovou kariéru.


On Line Session

Kapela On Line Session vznikla v roce 2008 v Hradci Králové původně ze žáků uměleckých škol a během své nedlouhé existence se vypracovala ve velmi osobité a originální hudební těleso, které třeba koncertovalo s Lacem Déczim a jeho Celulou New York. . Od začátku si tento band vytváří vlastní repertoár ve stylu jazz-funky fusion. Na kontě má 2 CD. První se jmenuje Každý má svoji pravdu, kde je hostem trumpetista Laco Deczi, druhé CD má název New Face. Za dobu své existence kapela odehrála mnoho koncertů v Čechách i v zahraničí.