Na letošním 23.ročníku festivalu Hořice JazzNights 2017 účinkovali :

Old Stars Liberecký dixieland

je jednou z nejstarších (ne-li tou úplně nejstarší) tuzemských kapel, ve které stále účinkují někteří její zakládající členové. Od roku 1958, kam historie kapely sahá, již uplynulo mnoho let naplněných  tradiční hudbou neworleánských jazzmenů a my jsme rádi, že letos vystoupí i na našem jazzovém festivalu.

Více zde: http://oldstarsliberec.webnode.cz/


Hot Sisters

je originální dívčí vokální trio, zaměřené na swing. Nebojí se zabloudit do více než sto   let starých vod, či vás okouzlit První Republikou, zároveň ale dokáže jít s dobou a zakomponovat do své hudby moderní prvky jako např. beatbox nebo udělat vtipný, do swingu laděný cover světových hitů. Hot Sisters vás zkrátka nenechají chladnými ! V jejich repertoiru se objevují převážně vlastní aranže evergreenů a mnoho autorských skladeb s velice vtipnými českými texty, které dívky čerpají od své babičky Věry Chrbolkové, dcery významného swingového pianisty Antonína Kudrny. Toto generační spojení vytváří zábavu pro všechny věkové skupiny a dokáže pobavit jak na čaji o páté, tak i na pozdní taneční zábavě. HOT SISTERS jsou živým důkazem toho, že swing stále žije.

http://hotsisters-music.com/wp-content/uploads/2016/11/cropped-DSC_6866a.jpg


The MUH Trio – Roberto Magris & František Uhlíř & Jaromír Helešic

Jedinečný jazzový zážitek nabídne The Trio MUH, které tvoří vynikající italský pianista Roberto Magris, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic. Program tria je sestaven z vlastních skladeb Roberta Magrise a Františka Uhlíře a amerických standardů.

Výsledek obrázku pro muh magris uhlíř

 


Impuls

Programově na jazzrockovou syntézu zaměřenou skupinu IMPULS založili na podzim roku 1973 klávesista Pavel Kostiuk, trumpetista Michal Gera, kytarista Zdeněk Fišer a bubeník Jaromír Helešic. Nikomu z nich tehdy ještě nebylo ani třicet let, přesto se rychle zařadili mezi přední interprety tohoto aktuálního proudu jazzové hudby. Po dlouhém období skupina obnovila svoji činnost a my si ji budeme moci poslechnout i na letošních Jazznights.

http://g.denik.cz/1/f4/jazzrock_denik-630.jpg

 


Mladý Týnišťský Big Band

Mladý týnišťský big band je orchestr složený převážně z žáků a absolventů Základní umělecké školy v Týništi nad Orlicí. Pod vedením kapelníka Pavla Plašila se z malé dixielandové kapely během své více než dvacetileté historie rozrostl na plnohodnotný big band. Repertoár orchestru tvoří hlavně jazzové a swingové standardy.Více zde: http://www.mtbb.cz/

Výsledek obrázku pro mladý týnišťský big band

 


Hoochie Coochie Band

Kdo hledá ten ten pravý bluesový odvaz, zcela jistě ho najde u této brněnské skupiny, založené v roce 1995, účastníka mnohých festivalů jak u nás, tak v Rakousku, Švýcarsku, Německu a Itálii.

Výsledek obrázku pro hoochie coochie band


Ondřej Kabrna Hammond Trio

Ondřej Kabrna vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde studoval jazzový klavír u prof. Jiřího Růžičky, a kde v současné době vyučuje hudební teorii a jazzové piano. Mimo jiné věnuje svůj čas hraní na Hammond B-3 a harmoniku. Je členem Kvartetu Jany Koubkové, Latin Wave, Bohemia Big Band, Ruchadze Band, Praha Session Orchestra, VB Jazz Quartet a dalších seskupení
Repertoár kapely se skládá z původních skladeb plus několik melodií skladatelů jako González Rubalcaba, Wayne Shorter, Paquito deRivera, Kenny Garett, Michel Camilo, Ruben Gonzales a další …už léta patří k předním osobnostem českého jazzu.

Výsledek obrázku pro ondřej kabrna hammond trio

 


Erich „Boboš“ Procházka & Marek Wolf

Erich Boboš Procházka je vyhledávaný slovenský hráč na foukací harmoniku. Vedle bluesových kapel (sám stál například v čele skupiny Boboš & The Frozen Dozen) hostoval na nahrávkách a koncertech rockových, country i folkových interpretů. Svůj netradiční styl hry na harmoniku vysvětluje slovy: „Inspirovali mě spíše saxofonisté jako John Coltrane nebo houslisté. Tím pádem se moje harmonika vyvinula jinam.“ Ve spojení s kytaristou Markem Wolfem se Procházka představuje jako zpěvák zastřeného hlasu a vypravěč silných příběhů v angličtině. „Vycházíme z bluesových rytmů a ty jsou nejlépe interpretovatelné právě anglicky,“ říká Wolf.

Výsledek obrázku pro Erich "Boboš" Procházka & Marek Wolf

 


Laco Déczi & Jazz Celula

Od svého vstupu na profesionální hudební scénu před více než padesáti lety byl Laco Deczi jejím enfant terrible a punc výjimečnosti mu zůstal dodnes. Už tehdy směřoval jinam než takřka všichni, kteří v tehdejším Československu hráli jazz. Navzdory převládajícímu trendu intelektuálního, téměř akademicky ukázněného west coast jazzu, byly už Decziho amatérské bratislavské skupiny oddány explozivnímu hard bopu z opačného pobřeží Ameriky a on sám vyznával kult jeho tragicky zesnulého génia Clifforda Browna Posedlostí touto stylovou orientací dokázal po příchodu do Prahy nakazit i mnohem starší zdejší kolegy, včetně guru českého moderního jazzu Karla Velebného.Když se stal v letech 1963-66 právoplatným členem jeho legendárního SHQ, rozšířil Velebný, podle vzoru eastcoastových comb, původně čtyřčlenné obsazení na kvinteto. V repertoáru i na gramofonových nahrávkách SHQ se pak objevily první vlaštovky autentického hard bopu, převzaté od Decziho celoživotního vzoru Clifforda Browna (Delilah, Jordu, Kiss And Run). S nástupnickou vlastní skupinou Celula a po emigraci s její americkou podobou Celula New York dokázal poselství Brownovy trubky spojit do působivé symbiózy s elektrickou jazzrockou fúzí Milese Davise, v jejímž duchu se odvíjí Decziho hudba až do současnosti.

Výsledek obrázku pro laco deczi


St. Johnny

je jediná kapela v ČR hrající jump-blues 50tých let. St. JOHNNY (Stehlík Jan, 1975, Plzeň) založil kapelu v roce 2005, inspirován svými cestami po USA. Jeho syrový pěvecký projev, stylová hra na kytaru a záliba ve starých aparátech jsou zárukou autentického bluesového zvuku jeho kapely. V jeho repertoáru najdete jak vlastní tvorbu, tak i osvědčené bluesové standardy. St. JOHNNY vystoupil v roli předskokana bluesových legend Charlieho Musellwhitea, Lurrieho Bella, Paula Lamba, Any Popovic a dalších. Dále doprovázel amerického zpěváka a kytaristu Brenta Moyera na jeho Evropských turné. Kapela vystupuje doma i v zahraničí (Rakousko, Německo, Polsko, Srbsko, Maďarsko, Slovensko) a vydala tři CD.

Výsledek obrázku pro st. johnny


 


Peter Lipa

je zpěvák, skladatel, hudební organizátor, moderátor, manažer jazzového hudebního života, dlouholetý dramaturg a promotér předního evropského jazzového festivalu Bratislavské jazzové dni. V letech 1981-1987 Peter Lipa zpíval v Blues Bandu Luboše Andršta. Po celou svou bohatou kariéru patří mezi nejlepší evropské jazzové zpěváky.

Výsledek obrázku pro peter lipa